IŞIKLI VE IŞIKSIZ VİNİL GERME TABELALAR

VİNİL GERME TABELA

Vinil germe tabela sistemleri, günümüzde tanıtım sektöründe en çok dikkat çeken tabela sistemlerinin başında gelmektedir. Devasa boyutları ile her yerde kolaylıkla fark edilebilen vinil tabela sistemleri özellikle büyük firmalar tarafından oldukça tercih edilen bir tabela çeşididir. Vinil germe tabela sistemlerine işletme tanıtımından çok, özellikle dev araba, teknoloji markalarının tanıtımında rastlamaktayız. Bu yazımızda vinil tabela sistemleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
Öncelikle tabela sistemlerinden kısaca bahsedecek olursak; birçok farklı çeşidi bulunmakta olup, firmaların, kişilerin zevklerine ve isteklerine göre mekanlarına daha fazla müşteri çekebilmek ve dikkat çekebilmek için kullanılan bir reklam aracıdır. Her bütçeye ve zevke uygun çeşitleri bulunan tabela sistemlerinin işletmelere sağladığı katkı küçümsenemeyecek kadar yüksek orandadır. Yalnızca tanıtım ve dikkat çekmek için kullanılmayan tabela sistemleri, aynı zamanda otellerde, hastanelerde, yollarda, sokaklarda bilgilendirme ve yönlendirme amacı ile de kullanılmaktadır. Ancak vinil tabela sistemleri genellikle tanıtım ve reklam amaçlı kullanılan tabela çeşitlerindendir. Vinil tabela sistemleri vinil denilen malzemenin önceden hazırlanmış kasanın üzerine farklı yöntemlerle kapatılması işlemi ile yapılır. Bu farklı germe işlemlerinden en sık kullanılan iki tanesi zımba ile germe ve aparatlı teknikleridir.
Zımba ile germe tekniği, vinilin kasaya iyice gerilmesinin ardından kasa ile vinilin zımba ile birleştirilmesi ile yapılır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey, kullanılan zımba ve kasanın kaliteli olmasıdır. Kalitesiz bir zımba kullanımında zımbanın kırılması, kalitesiz bir kasa kullanımında ise zımbanın kasayı tam tutmaması gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu durum da, tabelanın yerinden çıkmasına ve büyük tehlikelere yol açmasına neden olabilir. Aparatlı germe tekniği ise belli alüminyum aparatların kullanılması ile gerçekleştirilen bir tekniktir ve son derece güvenli bir yöntemdir. Ancak zımba ile germe tekniğine göre daha maliyetli ve zahmetlidir.
Vinil tabela sistemleri ışıklı tabela ve ışıksız tabela olmak üzere iki çeşittir. Işıklı vinil germelerde kasanın içine led veya floresan olarak ışık monte edilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ışığın kaliteli olması ve kullanılan vinilin ışık geçirgen özelliği olmasıdır. Kullanılan ışık kalitesiz olursa kısa süre içinde arızalanacaktır ve tabelanın gece rahatça görünmesini önleyecektir. Kullanılan vinil geçirgen özelliğe sahip olmazsa ışık vinil üzerinde herhangi bir etki gösteremeyecektir.
Vinil tabela sistemlerinde dikkat edilmesi gereken tüm bu noktaların dışında tercih edilecek firma da son derece önemlidir. Tabelaların uzun yıllar sorun yaşanmadan kullanabilmesi için kaliteli ve işinde ehil firmalar tercih edilmelidir.

nasıl yardımcı olabiliriz...


0 (535) 924 90 59

Call Now Buttonİletişime Geçin...