FOLYO BASKI

Folyo Baskı Nedir?

Avantajları Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birçok alanda farklı alternatifler gelişmektedir. Birbiri ile sürekli rekabet halinde olan reklam firmaları hedeflerine ulaşabilmek için ciddi destekler sunmaktadır. Bu süreçte istenilen taleplere en hızlı cevabı vererek ilk sıralara folyo baskı yerleşmiştir.

Dijital baskı işlemlerinde kullanılan folyo genellikle farklı işlemlere ihtiyaç duyulmadığından tercih edilmektedir. Alanınızda dilediğiniz havayı yaratmak için folyo baskıyı istediğiniz yüzeye yapıştırabilirsiniz. Çoğunluk ile reklam sektöründe kullanılan folyo baskı bulunduğunuz ortamın havasını değiştirip farklı bir görünüm kazanmasına olanak tanır.

Folyo Baskı Nedir?

 Sektörlerin vazgeçilmezi haline gelen folyo baskı tanıtım, reklam ve dekorasyon gibi uygulamalarda kendini gösterip bir reklam aracı haline gelmiştir. İstenilen renk ve yapıya girmeye müsait folyo baskılara yazı, resim, desen ve rakam ile de destekler verilmektedir. Zengin bir çeşide sahip olan folyo baskı tasarlanan ürünlerin yapılabilme imkanını da sağlamaktadır.

Hedeflerinize ulaşabilmeniz için folyo baskı tekniğinin estetik ve etkileyici görüntüsünü yakalamanız yeterli olacaktır. Örneğin; Müşterileri vitrinlerinize çekmek için planlı bir folyo baskı hizmeti yürütmeniz faydalı olacaktır. İsteklerinizin daha hızlı şekillenmesi için alanınızda uzman kişiler ve bulunduğunuz sektör ile alakalı yapmış oldukları araştırmalar sonucu doğru slogan ve görselliğin yakalanmasını sağlayacaklardır.

Folyo Baskının Kullanım Alanları Nelerdir?

Pek çok kullanım alanı bulunan folyo baskılardan, vitrin tasarımları, indirim yazıları, tabelalar, dış ve iç mekanlarda dekorasyonlar için yararlanılabilir. Evlerin duvarlarında dahi kullanılan folyo kesimler çeşitli görsel tasarımları ile evlerin duvarlarına bambaşka bir hava katmaktadır. Baskı hizmeti olarak farklı folyo çeşitleri kullanmaktayız. Kısaca; Araç kaplamasında cast folyo kullanımı, dekorasyon amaçlı transparan folyolar, fotolümen ya da diğer adı ile reflektif folyolar ise gece yansıması için kullanılmaktadır. Bütün bu çeşitler folyo baskı hizmeti içinde yer almaktadır ve cam üzerine uygulanır. Bir diğer folyo çeşidi ise mıknatıs folyosudur. Metal üzerine uygulanabilen mıknatıslı folyo sert bir malzemedir. Kullanıcılarına görsellik sağlayan bu folyo çeşidi çoğunlukla araç kiralama şirketleri tarafından kullanılmaktadır.

İç Mekan Folyo Baskı Nedir?

İç mekan folyolar genellikle kişi ile doğrudan temas halinde olduğundan su bazlı boyalar olarak kullanılmaktadır. Su bazlı boyaların insan sağlığını tehdit eden herhangi bir zararı olmadığı kanıtlanmış bir gerçektir. Bu tarz folyoların kullanım amacı tanıtım ya da dekorasyon amaçlıdır. Başarılı sonuçları beraberinde getirmesinin en büyük nedeni ise iç mekan folyo baskıların hedef kitleye yönelik olmasıdır.

Dış Mekan Folyo Baskı Nedir?

Dış mekan folyo baskılar da en büyük özellik dayanıklılığıdır. Dış mekan baskılar devamlı doğa şartlarına maruz kalmaktadır ve bu nedenden dolayı dayanıklılık en önemli hususudur. Reklam veren firmaların maliyetini de uzun süreli kullanıma elverişli olması nedeni ile düşürmektedir. Fuar standları, tabela ve billboardlar gibi birçok kullanım alanları da dış mekan baskıların kullanıldığı alanlardır.

nasıl yardımcı olabiliriz...


0 (535) 924 90 59

Call Now Buttonİletişime Geçin...