KOMPOZİT TABELALAR

KOMPOZİT TABELA

Alüminyum kompozit panel genellikle binaların dış cephe görselliği için Dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. İki adet alüminyum panel arasında polietilen malzeme eklenerek üretilmektedir. Yüzeylerden biri renkli fırın boya yapılmaktadır. Bu renkler çok geniş bir kartelâya sahiptir. Düz renkler, Ahşap desen renkleri, mermer ve Mebran renkler mevcuttur. Hafif ve dayanıklı olması ve kolay şekillendirilebilmesi açısından dış cephe mimari ve reklam sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır.

Alüminyum Kompozit Panel tabela kendi başına bir model olmakla birlikte Alüminyum Kompozit, birçok tabela çeşidinde ana gövde olarak çok sık şekilde kullanılmaktadır. Kutu harf tabela yönlendirme tabelaları bunların en başta gelenleridir.

Alüminyum kompozit Tabelanın çok farklı Uygulamaları vardır. Ana gövdenin alüminyum kompozit panelden üretildikten sonra üzerine Folyo kesim logo ve yazılar yerleştirilebilir. Diğer bir uygulama modeli olarak Tabelada ana gövde olarak düşünülen gövde CNC, Router veya Lazer Kesim makinelerin da oyma, kesim şeklinde biçimlendirilebilir ve alttan pleksiglass yerleştirilerek ışıklı modeller de oluşturulabilinir.

Alüminyum Kompozit Paneller Tercih nedenleri Kısaca şu şekilde sıralanabilir.

Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptir
Tabela zemin yüzey elemanlarına göre daha hafif bir yapıya sahiptir
Düzgün yüzeylidir, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklıdır
İşlenmesi oldukça kolaydır
Bakım ve temizliği çok kolaydır
Çok geniş renk kartelâsına sahiptir
Titreşim emme özelliğine sahiptir ve korozyona karşı dayanıklıdır

Kompozit Tabelanın Genel olarak yaygın kullanılan modellerini şu şekilde sıralayabiliriz.
Ahşap Kompozit Tabela
Kompozit Oyma Tabela
Kompozit Işıklı Tabela

nasıl yardımcı olabiliriz...


0 (535) 924 90 59

Call Now Buttonİletişime Geçin...